• Nadwiślańska Agencja Turystyczna

Home

ŻŁOBEK  http://bajkowy-zlobek.pl/ 

Nasze przedszkole znajduje się w Oświęcimiu przy ul. B. Prusa 1. Placówka jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.00 do 17.30. Posiada cztery grupy dzieci w wieku od 3 (2,5) do 6 lat.

Przedszkole prowadzi wychowanie językowe, co oznacza, że drugi język jest obok języka ojczystego dzieci naturalnym środkiem komunikowania się.

Programy językowe opierają się na koncepcji zastosowania języka obcego, z którym dzieci nie miały do czynienia ani w domu, ani w swoim dalszym otoczeniu, jako języka instrukcji i komunikacji w przedszkolu, a potem w szkole.

Bez jakichkolwiek negatywnych skutków dla rozwoju swojego języka ojczystego, dzieci w wyniku uczestniczenia w takim programie powinny „wzbogacić się” o znajomość nowego języka.

Większość ludzi uczy się języka rodzimego do 3 roku życia, bez podręczników i nauczycieli. Bardzo dużą rolę odgrywa w tym procesie osłuchanie się dziecka z językiem obcym, podobnie jak ma to miejsce w nauce języka ojczystego. Umysł dziecka chłonie jak „gąbka” wszystko, co się mówi i dzieje w jego najbliższym otoczeniu i w przyszłości będzie mógł to wykorzystać.

W naszym przedszkolu dzieci mają kontakt z językiem obcym w różnych sytuacjach: podczas zabawy, zajęć edukacyjnych i codziennych czynności. Słuchają wierszy, piosenek, bajek w języku ojczystym i w języku obcym, co zapewni im w przyszłości łatwość posługiwania się drugim językiem.

Każde dziecko jest inne, ma inne zdolności i zainteresowania, które chcemy wydobywać i doskonalić. Pragniemy zapewnić dzieciom nie tylko wszechstronny rozwój, ale także szczęśliwe dzieciństwo.

Zapraszamy do przedszkola „Bajkowy Dworek” dzieci od 2,5 lat oraz dzieci z wieloraką niepełnosprawnością do 8 roku życia, a rodziców naszych przedszkolaków zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w życiu codziennym naszej placówki.

 

Niepubliczne Przedszkole Ekologiczne
"Bajkowy Dworek"


Oświęcim, ul. Prusa 1
tel. 33 848 58 58
kom. 506 146 946
e-mail: biuro@bajkowy-dworek.pl
Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)